GRAAFIK | Danske kahtlaste tehingute perioodil uuriti miljardite eurode päritolu
Rahapesu andmebüroo (RAB) vastas rahandusminister Martin Helme pärimisele rahapesu uurimise kohta ajavahemikus 2007-2015. Selgub, et valdav osa materjalidest, mis RAB uurimisasutustele edastas, puudutasid rahvusvahelist rahapesu ja nendega seotud summad küündisid üle miljardite eurode.
Aktsiisitulude negatiivne stsenaarium, millest kõva häälega ei räägitud: Läti vastukäik võib tähendada Eestile suurt maksuauku
Pooleteise aastaga võib Eesti eelarve Läti vastukäigust 30 miljonit eurot kaotada.
Justiitsministeerium tahab kaotada pooled kohtutäiturid, trahve hakkab nende asemel sisse nõudma maksu- ja tolliamet
Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile täitemenetluse reformi, millega hakkab trahve sisse nõudma maksu- ja tolliamet (MTA). Ümberkorraldustega jääb ka kohtutäitureid senise 43 asemel alles 20.
Aivar Sõerd: valitsuse aktsiisilangetus osutus jämedaks veaks, lõunarindel saadi lüüa!
Reformerakondlasest riigikogulane ütleb, et Läti kiire vastu käik Eesti valitsuse alkoholi aktsiiside langetamise kavale näitab, et piirikaubanduse kokkutõmbamiseks valiti väga vale tee.
Madison: stabiilsusmehhanismi puudutav küsimus on koalitsioonis meie jaoks punane joon
Euroopa parlamenti valitud Jaak Madison vahendas oma Facebooki seinal, et ei nõustu peaminister Jüri Ratasega ning toetab Martin Helme "soleerimist" Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) puudutavas küsimuses.
ETTEVÕTLIK EESTI | Jõgevamaad pitsitab tööjõupuudus ja töötajaid tuleb välismaalt sisse tuua
Neil vähestel, kes tööle soovivad, puudub tihti igasugune kogemus ja firmajuhtide sõnul küsitakse nii kõrget palka, et edasi pole vaja mõeldagi.
Läti peaminister lubab "aktsiisisõjas" Eestile vastata
Läti peaministri Krišjānis Kariņši sõnul on Eesti rikkunud aktsiiside osas Lätiga tehtud kokkulepet, mistõttu Lätil ei jää üle muud, kui samuti alandada alkoholiaktsiisi, kirjutab Läti Delfi.
Lõuna-Eesti hooldekeskus nõuab PERH-ilt üle 100 000 euro
AS Lõuna-Eesti hooldekeskus nõuab kohtu kaudu Põhja-Eesti regionaalhaiglalt (PERH) 113 856 eurot ja lisaks veel teadmata summas viivist, kuna viimane müüs hooldekeskusele väidetavalt saastunud pinnasega kinnistu.
Riigikogu langetas rõhuva enamuse toetusel alkoholiaktsiisi
Riigikogu kinnitas häältega 70 poolt ja 9 vastu seadusemuudatuse, millega vähendatakse 25 protsenti õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärasid, et ohjata piirikaubandust.
Bill Browder: Nordea väidetava rahapesu uurimata jätnud Soome politsei ei räägi tõtt
Finantsist Bill Browder kritiseeris teravalt Soome keskkriminaalpolitsei otsust jätta Hermitage Capital Managementi kuriteoavaldus Nordea panga väidetava rahapesu kohta uurimata.
Soome professorid: alkoholiaktsiis diskrimineerib ida- ja põhjasoomlasi
Kriminaal- ja protsessiõiguse professor Matti Tolvanen ja ajalooprofessor Jukka Korpela kirjutavad arvamusartiklis ajalehes Helsingin Sanomat, et alkoholi- ja kütuseaktsiisi tõstmine lööb valusalt Ida- ja Põhja-Soomet, millega uus valitsus süvendab nende piirkondade ääremaastumist.
Soomlased toovad välismaalt sisse üha kangemat alkoholi, Eesti langev aktsiis võib jälle õlle toomist suurendada
Soomlased toovad riiki sisse üha kangemaid alkohoolseid jooke, selgub sealse Tervise ja Heaolu Instituudi (THL) statistikaraportist, vahendab Helsingin Sanomat.
Riga Graduate School of Law ootab Riias õppijaid
Riga Graduate School of Law (RGSL) on Balti regiooni juhtiv õiguskool, mis pakub interdistsiplinaarset bakalaureuse- ja magistriõpet õigusteaduses kombineeritult äri, rahvusvaheliste suhete, rahanduse ja poliitikaga. Kool on asutatud 1998. aastal eesmärgiga pakkuda head rahvusvahelist akadeemilis...
Holm Bank pakub Eesti parima intressiga hoiuseid
Holm Bank pakub alates maikuust Eesti parima intressiga hoiust, mis võimaldab paigutada raha turvaliselt perioodiks alates kolmest kuust kuni viie aastani. Tähtajalise hoiuse intressimäär eraisikutele on 2,5 protsenti aastas, millele jäävad alla kõigi teiste pankade pakkumised.
Maksu- ja tolliamet otsis läbi Eesti suurima pagaritöösturi
Maksu- ja tolliameti uurijad otsisid kolmapäeval Paides läbi riigi suurima pagaritööstusettevõtte Eesti Pagar kontori, vahendas Õhtuleht.
Huawei sõlmis kokkuleppe 5G tehnoloogia arendamiseks Venemaal
Mitmetes lääneriikides USA eestvedamisel blokeeritud Hiina ettevõte Huawei sõlmis Vene telekommunikatsiooniettevõttega MTS kokkuleppe 5G tehnoloogia arendamiseks Venemaal.
Itaaliat ähvardab Euroopa Komisjoni poolt miljardite eurode suurune trahv
Euroopa Komisjon astus täna esimese sammu Itaalia korralekutsumiseks oma võla suhtes, sillutades teed esialgselt kuni 3,5 miljardi euro suurusele trahvile.
Spotify ostis Eesti ettevõtte messinäidised
„Stockholmi mööblimessil tulid mitu uudistajat Silen Space’i, avasid arvutid ja hakkasid midagi mõõtma, tegid mõned telefonikõned ja lahkusid,” meenutab müügijuht Sparry Kivilo tehingule eelnenud hetki.
Poliitikast lahkunud Urve Palo asus kasiinoketi tegevjuhiks
Sel kevadel koos riigikogu ametiaja lõppemisega poliitikast lahkunud eksminister Urve Palo alustas juunis tööd Eestis Fenikss Casino ja Grand Prix kasiinokettide kaubamärkide all tegutseva, maailma juhtivasse hasartmängude tehnoloogia kontserni Novomatic AG kuuluva OÜ Novoloto tegevjuhina.
Mille järgi valida üürikodu?
On väga tavaline, et inimesed eelistavad tänapäeval elada pigem üürikodudes. Kodulaenu saamine on üsna keerukas ning suurt omakapitali nõudev protsess ning inimesed liiguvad rohkem erinevate linnade või isegi riikide vahel.
GRAAFIK | Riigikogu liikmete eluasemekulud ulatuvad 800 euroni. Kes ja kui palju korterihüvitist kasutab?
Aprilli alguses ametivande andnud riigikogulaste seas on 24 Tallinnast väljaspool elavat saadikut, kes on palunud hüvitada pealinnas üüritud korteri kulud.
Kanada Eesti saatkonnast anti Kert Kingole Eesti digiriigi kuvandist selge sõnum
E-riigi akadeemia e-demokraatia valdkonna juht Kristina Reinsalu väljendas kahetsust, et Eestit esindav väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo ei jõudnud kohale avatud valitsemise partnerluse tippsündmuse avamise ajaks ega kohtunud Kanada peaministri Justin Trudeauga.
Digiriigi häkatoni võitis lahendus, mis aitaks perevägivalla ohvreid
Teist korda toimunud Digiriigi häkatoni võitis eestlaste küberturvalisuse ettevõte Guardtime, kelle loodud lahenduse eesmärk oli luua usaldusväärne viis perevägivallaga seotud tõendmaterjali kogumiseks ja hilisemaks kasutamiseks. Esikoha pälvinud meeskond annetas 7000 euro suuruse võidusumma pere...
Trump kehtestab sisserände pärast kõigile Mehhiko kaupadele tollitariifi 5% ja ähvardab tõsta selle 25%-le
USA president Donald Trump ähvardas eile kehtestada Mehhikole uued tollitariifid, kui Mehhiko ei takista paremini sisserännet USA-sse. Trumpi sõnul kehtestatakse alates 10. juunist kõigepealt viieprotsendine tariif kõigile Mehhikost imporditud kaupadele.
BLOGI | Martin Helme: teadusrahastuse vähendamisest on valesti aru saadud. Jääb mulje nagu inimesed hakkaks tänaval surema!
Sellenädalasele valitsuse pressikonverentsile eelnes teadusrahastuse vähendamise leinaprotest.
Soome sotsiaalministeerium: Soome ei pea alkoholiaktsiisi asjus Eesti sabas jooksma
Alkoholiaktsiisi teema on Soomes koalitsiooniläbirääkimiste jätkudes nii kuum, et sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumis ei nõustutud isegi intervjuud andma, aga sõnum oli selge: Soome ei pea jooksma Eesti sabas, teatab Soome telekanal MTV.
Soomlased on Eesti alkoaktsiisi langetamise pärast närvilised. Kas läheb üle lahe alkoralliks?
Soome jaekaebandusettevõtete esindusorganisatsiooni Päivittäistavarakauppa ry tegevjuhi Kari Luoto sõnul tuleks alkoholiaktsiisi langetamisele Eestis reageerida ka Soomes. Muidu ähvardavad alkoholi maksutulud Soomest välja minna, samas kui alkoholi kahjud ei lähe kuhugi.
Huawei: meie USA musta nimekirja kandmine tekitab ohtliku pretsedendi
USA samm kanda Hiina telekomihiid Huawei kauplemise musta nimekirja tekitab ohtliku pretsedendi, teatas ettevõtte õigusalane juht Song Liuping, kelle sõnul võidakse järgmisena sihikule võtta teised ettevõtted ja valdkonnad.
Läti rahandusminister mõtleb Eesti pärast piirialadel samuti alkoholiaktsiisi langetada
Läti rahandusminister Jānis Reirs teatas seoses alkoholiaktsiisi langetamisega Eestis alates 1. juulist 25% võrra, et rahandusministeerium moodustab järgmisel nädalal olukorrast väljapääsu arutamiseks spetsiaalse töögrupi.
Soome õlletootjate liit nõuab Eesti aktsiisi langetamise arvesse võtmist Soome koalitsiooniläbirääkimistel
Soome Õlle- ja Karastusjoogitööstuse Liit nõudis, et Soome koalitsiooniläbirääkimistel ei tohi Eesti dramaatilisest alkoholiaktsiisi langetamisest mööda minna.
UURING | Eestlane tunneb muret kaasmaalase suure alkoholitarbimise pärast, vähem muretseb iseenda pärast
Kuigi alkoholitarbimise hulk elaniku kohta Eestis langes 2018. aastal viimase kümne aasta madalaimale tasemele, ei pea eksperdid seda veel reaalseks languseks. Ühtlasi laekus 2018. aastal Läti riigieelarvesse esimest korda Eestist rohkem tulusid alkoholiaktsiisist.
Uuring: alkoholi tarbimine langes viimase 10 aasta madalaimale tasemele
Eesti elanikud tarbisid 2018. aastal täiskasvanud (15+) elaniku kohta keskmiselt 10,1 liitrit absoluutalkoholi, mida on 2% vähem kui tarbiti aasta varem. Alkoholi tarbimine langes viimase kümne aasta madalaimale tasemele, selgub sotsiaalministeeriumi tellimusel valminud Eesti Konjunktuuriinstituu...