Ajaleht: venelased tahtsid Eesti ärimehe Timo Sasi kaudu osta Šveitsi laevu, et vältida sanktsioone
Pankrotistunud Šveitsi reeder Hans-Jürg Grunder tahtis müüa oma Enzian Shipping AG säravale ärimehele Timo Sasile Eestist. Uuringud näitavad aga, et Sasil on lähedased sidemed Venemaaga ja ta on Venemaa presidendi Vladimir Putini marionett, kirjutab Šveitsi väljaanne Aargauer Zeitung.
Talsingi tunneli projektis põrkuvad kaks täiesti erinevat maailmavaadet. Eestis on skeptikuid palju
Soome visionäär Peter Vesterbacka tahab ehitada Tallinna ja Helsingi vahelise tunneli idufirmade kombel kiiresti. Paraku võib reaalsus osutuda karmimaks, kui ta arvata oskab.
Prantslased nõuavad Vene riigilt sisse 53 miljardit eurot tsaariaegseid võlgu
Vladimir Lenin allkirjastas 1918. aasta jaanuaris dekreedi, millega teatas, et ei tunnista Tsaari-Venemaa võlgu. Nii ei ole 19. sajandi teisel poolel Venemaa majanduse moderniseerimiseks võetud võlgu kunagi tagasi makstud. Sada aastat hiljem on Prantsuse võlausaldajate lapselapsed otsustanud nõud...
Streik Kreekas halvas ühistranspordi. Miks streigitakse?
Täna on häiritud Kreeka bussi-, metroo- ja rongiliiklus ning osad lennud on tühistatud, kuna ühistransporditöötajad ja lennujuhtimiskeskuse töötajad jalutasid töölt minema protestiks reformieelnõu vastu, kartes, et piiratakse streikimisõigust, kirjutab Reuters.
Elu Läti piiri ääres. Liha, juust ja ehitusmaterjal sealt, kohv siit
Piirilinna Valga elanikke jätab toidu- ja alkoholiralli külmaks. Nemad on naabrite juures ostukorvi täitnud juba aastakümneid.
Pank: Saaremaa sillaprojektiga kaasneks suur risk ja määramatus
Swedbanki investeerimisfondide juht Kristjan Tamla ütles, et ettevõtjate Raivo Heini ja Raivo Küti pool miljardit maksva Saaremaa sillaprojektiga kaasneks suur risk ja määramatus.
Eesti metsades kuulutati välja erakorraline olukord: maapind on liiga märg, et puitu välja vedada
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Erametsaliit kuulutasid meie metsades välja eriolukorra, kuna praegustes märgades oludes metsatööde tegemine ei ole looduskeskkonna suhtes vastutustundlik ja läheb vastuollu metsanduse hea tavaga.
Maapoodnikud: alkoholi piirikaubanduse tõttu väheneb müük kiirelt ka teistes kaubagruppides
Täna toimus riigikogu komisjonide ühisistung, kus erinevad osapooled arutasid, mida teha selleks, et maapoed välja ei sureks. Maapiirkondades asuvate kaupluste juhid rõhutasid, et olukord läheb järjest hullemaks - kui pea kogu alkohol ostetakse nagunii piiri tagant, siis nüüd käiakse seal ka maiu...
Väikeliising – mugavam kui sularaha
Tehnoloogia muudab kõike, kaasa arvatud kasutatud auto ostmise protsessi. Aastakümneid on auto ostmine olnud üsna tüütu ja keeruline: hoolitsed, et pangakontol oleks piisavalt raha, vahel võtad selleks väikelaenugi. Seejärel vaatad auto üle ning lõpuks võtad raha välja ja viid müüjale. Seejärel p...
Eesti mõjukaima ametiühingu vallandatud liider Juri Gribovski: ma pole väärteos süüdi ja kaevanduse kollektiiv on minu poolt, aga juhtkond eirab kohtuotsust!
Juri Gribovski kirjutas Delfi ja EPL-i uudistetoimetusele, et tema ja Eesti Energia vaheline vaidlus pole ka uue aasta saabumisega lahenduseni jõudnud.
Rootsi diskrimineerimisvolinik: SAS-i pearätipoliitika ei ole diskrimineeriv
Skandinaavia lennufirma SAS poliitika, mis keelab otseselt klientidega tegeleval personalil religioossete sümbolite, näiteks pearättide kandmise, ei riku diskrimineerimisvastaseid seadusi, otsustas Rootsi diskrimineerimisvolinik.
Ligi ja Reinsalu kähmlus võlakirjade üle: kas riik oleks pidanud kirikuid toetama?
Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles eile valitsuse pressikonverentsil, et Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK) ja Eesti Apostlik Õigeusu Kirikule (EAÕK) toetuse maksmise üheks oluliseks põhjuseks olid esimese Eesti Vabariigi aegsed võlakirjad. Reformierakonna parlamendifraktsiooni juh...
Novosibirski tehasepõlengus hukkus kümme inimest
Täna puhkes Siberis Novosibirskis jalatsivabrikus tulekahju, kus hukkus kümme inimest, kirjutab Reuters kohaliku prokuratuuri infole tuginedes.
Reedel toimub konverents "XXI sajandi suurimad väljakutsed"
5. jaanuaril toimub Teaduste Akadeemias (Tallinn, Kohtu 6) konverents, kus Eesti päritolu - nii kodumaal kui ka mujal töötavad - noored teadlased tutvustavad oma teadustöid ning räägivad selle panusest 21. sajandi suurimate väljakutsete lahendamisel.
Putin: Gazpromi autode gaasile üleviimine viis juhtide lahkumiseni, sest ei saa enam bensiini ja diislit varastada
Venemaa president Vladimir Putin teatas riiginõukogu istungil, et Gazpromile kuuluvate autode üleminek kütusena gaasi kasutamisele viis autojuhtide töölt lahkumiseni, sest ei ole võimalik bensiini ega diislit „ära valada” ehk maha müüa.
Pangakontol seisev raha võrdub teenimata tuluga
Need, kes hoiavad harjumuspäraselt oma raha pangahoiusel 0,05-protsendilise “kasvuga”, ei tule tihti selle pealegi, et investeerimine oleks kasulikum valik. Bondoras on raha kasvatamine väga lihtsaks tehtud ja see on arusaadav ka kõigile neile, kes iga päev aktsiaturgudega ei tegele.
EAS-i vastus Indrek Tarandile: struktuurifondide kasutamise veamäär on Eestis teiste riikidega võrreldes madal
Indrek Tarand väitis Delfile antud intervjuus, et "EAS langeb tõsise tähelepanu alla seoses nende laristava ja reegleid ignoreeriva tegevuse tõttu", kuid ei toonud EAS-i hinnangul oma väite kinnituseks ühtegi fakti.
EAS loobus skandaalsest rändrahnust ehk "nutvast siilist", sellega enam Eestit ei reklaamita
Ligi aasta eest esitles EAS Eesti uut brändi ja kodulehekülge. Läbivaks kujundiks oli omamoodi rändrahn, mida rahvasuus ka oksendava kilpkonna ja nutva siiliga võrreldi. Projektiga jätkatakse, ent mainitud kujund on praeguseks kõrvale heidetud.