Soomes algas eksporditööstuse streik, millest võib osa võtta kuni 100 000 inimest
Soomes algas täna suurte ekspordivaldkondade kolmepäevane streik, milles osaleb ligi 100 000 inimest.
Ministeerium: SEB päranduse ennustuse nõue võib tõesti segadust tekitada
Rahandusministeerium ei pea Eesti kontekstis pangaklientidelt päranduse saamise ootuste ülesandmise nõudmist õnnestunuks.
Inspektsioonid viibutavad SEB suunas näppu: klientide andmeid kogutagu eesmärgiga, mitte tühja
Pangad peavad rahapesu ja terrorismi rahastamist tõkestama, aga seda tuleb teha riske hinnates ja mõistlikult.
KUULA | Kuidas on Eestis võimalik pidada erakooli?
Podcastis "Luup" on külaliseks Eesti ettevõtluskõrgkooli Mainori tegevjuht Kristjan Oad, kes räägib sellest, kuidas on Eestis võimalik erakooli pidada - tingimustes, kus suur osa kõrgharidusest on tasuta.
USA ähvardab Prantsusmaad tollitariifidega muu hulgas juustule ja vahuveinile
USA kaubandusametnikud tegid eile ettepaneku tollitariifide kehtestamiseks Prantsuse kaupadele, kui avaldasid raporti, milles leitakse, et Prantsusmaa uus digitaalteenuste maks, mis puudutab suuri Ameerika tehnoloogiaettevõtteid nagu Facebook või Google, kujutab endast kaubandustõket.
FOTOD | M.V. Wooli kalavabrikut tulid toetama kümned inimesed
Nädala eest loodud sotsiaalmeediagrupp "Usume M.V.Wooli" on kogunud juba tuhandeid toetajaid. Liikumise eestvedaja Katrina Allikmaa (32), kes on ise M.V. Wooli Vihterpalus asuva tehase töötaja, on täna hommikuks kutsunud Toompeale kokku meeleavalduse, et listeeriaohu tõttu suletud vabrikule toetu...
Facebooki grupp "Usume M.V Wooli" kogub toetajaid. Esmaspäeval on plaanis meeleavaldus Toompeal
Listeeriaskandaali mattunud kalatootja M.V Wooli toetuseks sel nädalal loodud Facebooki grupp "Usume M.V Wooli" on täna hommikuks kogunud üle 2000 toetaja. Esmaspäeval on neil plaanis Toompeal meelt avaldada.
Der Spiegel: kümne aasta eest surnud Sergei Magnitski ei pruukinudki olla selline kangelane, nagu näidatakse
Saksa ajakiri Der Spiegel kirjutab Sergei Magnitskist, kellest on saanud vilepuhujate karmi tagakiusamise sümbol Venemaal. Kümme aastat pärast Magnitski surma viitavad aga ebakõlad tema loos Der Spiegeli sõnul sellele, et ta ei pruukinudki olla selline kangelane, nagu usutakse.
Rahapesuvastast tegevust Põhja- ja Baltimaades hakkab uurima IMF
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) hakkab uurima Põhjamaade pankade ja järelevalveorganite rahapesuvastast tegevust Põhjamaades ja Baltimaades, teatas Rootsi keskpank täna.
M.V.Wool sõdib vastu VTA ettekirjutusele, mis käsib kõik laos olevad tooted hävitada
Kalatootja M.V.Wooli jaoks jääb arusaamatuks, miks tuleb neil hävitada ka need laos olevad tooted, millel ei ole isegi teoreetilist võimalust listeeria edasikandmiseks. Seetõttu plaanib ettevõte Veterinaar- ja Toiduameti esmaspäevase tehaste sulgemise ning kogu laoseisu hävitamist nõudva ettekirj...
Soome Posti töövaidluses saavutati kokkulepe ja streigid lõppesid
Soome riiklik lepitaja Vuokko Piekkala teatas veidi pärast kella kümmet, et tema ettepanek Soome Posti töövaidluse lahendamiseks on heaks kiidetud ja streigid lõppevad viivitamatult.
ERIAL rahastas premium-klassi majade elamukompleksi
Hoiu-laenuühistu ERIAL laenu- ja investeerimisstrateegia üks suundi on investeerimislaenude andmine eluaseme- ning ärikinnisvaraarendustesse, sest tegemist on usaldusväärsete investeeringutega, mis tagavad vahendite kõrge säilivustaseme ja kasumlikkuse.
Jüri Ratas: M.V. Wool oleks pidanud vabriku kohe kinni panema
Peaminister Jüri Ratas ütles tänaõhtuses saates "Esimene stuudio", et listeeriaskandaalis kalatootja M.V. Wool oleks pidanud kohe, murede alates hoopis teistmoodi käituma.
Kuidas alustada e-poega? Kolm Eesti eksperti annavad sulle nõu
E-poodidest ostude tegemine muutub üha tavapärasemaks. E-müük on aastast aastasse umbes 30% kasvanud ja piire ei paista ees olevat.Ettevõtja – kas sina oled e-kaubanduse kiire kasvuga kohanenud? Oled sa valmis alustama e-kaubandusega, et müüa enda toodet ka Eestist väljapoole? Kutsume sind osalem...
Soome postitöötajad kokkuleppele ei jõudnud, toetusstreigi mõjud annavad täna veel tunda
Soome Posti töövaidlusele ei leitud eile hilisõhtul veel lahendust, kinnitas tööandjaid esindava organisaitsiooni Palta tegevjuht Tuomas Aarto öösel. Täna jätkuvad postistreigi toetusstreigid.
Vesterbacka: Helsingi-Tallinna tunneli taustal ei ole Hiina kompartei salasepitsused
Soome investori ja ettevõtja Peter Vesterbacka Hiina koostööpartnerid käisid hiljuti nii Soomes kui ka Eestis rääkimas, millises faasis tunneli kavandamisega ollakse.
Soome postistreigi tõttu on küsimärgi all jõulukaartide kättetoimetamine
Soome Post ei oska veel öelda, kas suudab jõulukaardid laiali vedada, kui postistreik jätkub praeguse ähvarduse järgi pea jõuludeni välja, teatas ettevõtte eriolukorrajuht Jarmo Ainasoja.
Venemaa ja Donbassi „rahvavabariikide” vahelised rahavood on pandud liikuma Lõuna-Osseetia kaudu
Niinimetatud Donetski ja Luganski rahvavabariikide elanikele ei ole kättesaadavad hoiused, laenud, rahvusvahelised valuutaülekanded ega rahvusvahelised pangakaardid. Appi on tulnud Lõuna-Osseetia.
Kaasaegne lao- ja tootmispind – lühike leping ning keskkonnasõbralik töökeskkond
Seni on laopindade pakkumine olnud üsna kaootiline – kas üürida lühiajaliselt miniladu või sõlmida mitmeaastane leping suure äripinna kasutamiseks. Nõudlus väiksemate ja paindlike lepingutingimustega pindade järele on suur. Alustavaid või miniettevõtteid on palju. Tõusnud on ka ootused kvaliteedi...
OTSEBLOGI | Soomes on streigi tõttu häiritud bussiliiklus, laevaliiklus ja lennuliiklus
Soome postistreigi toetusstreigid mõjutavad täna paljude inimeste argitoimetusi. Toetusstreikides osalevad transporditöötajad, lennundustöötajad, meremehed ja toiduainete tööstuse töötajad.
Millisest e-poest on turvaline osta?
E-ostlemine on aina igapäevasem, e-poodidest ostetakse kino- või teatripileteid, rõivaid, toitu, aga ka mööblit, ehitusmaterjale, saunu ja muudki. E-poodlemise eelis on paindlikkus: ostu saab sooritada ükskõik kus ja millal, vaja on üksnes arvutit või nutitelefoni. Kuidas aga ostutuhinas veenduda...
ERR-i juhatuse liige hankega skeemitamisest: kõik osapooled võinuks end selgemini väljendada
Delfi kirjutas eile, kuidas kasutab riigihankel Töötukassa poolt neile mängitud jõupositsiooni, milles on ringhäälingule antud võimalus saate tootmise hankel konkurentide osalemise keelata. ERR-i juhatuse liige Urmas Oru nimetab tekkinud olukorda kommunikatsiooniveaks ja suhtlusmüraks, kus kõik o...
DROONIVIDEO ja GRAAFIKA | Viimast lihvi saav Reidi tee avatakse loetud päevade pärast
Tuleval reedel, 29. novembril avatakse lõpuks kauaoodatud Reidi tee. Ülaloleval videol on näha ilmekas võrdlus, kuidas on arenenud tee ehitamine võrreldes juuni algusega. Allpool saab tutvuda graafilise lahendusega.
Esimene Eesti siidritootja jõudis Jaapanisse. "Nad võtsid ise ühendust."
Sel nädalal jõudis Jaapanisse müügile Jaanihanso siider. Ettevõtte omaniku Alvar Roosimaa sõnul leidis kohalik maaletooja neid ise üles. Pärnumaal Kaelase külas Eesti koduaia õuntest toodetud mullijooki müüakse juba üle kümnesse riiki.
Laevafirmad valmistuvad Soomes ähvardavaks postistreigi toetusstreigiks, Tallinna liinil jääks seisma Finlandia
Laevafirmad Viking Line, Tallink Silja ja Eckerö Line valmistuvad Soome postistreigi toetusstreigiks, mis ähvardab alata esmaspäeval. Helsingi-Tallinna liinil puudutab see Eckerö Line’i Finlandiat.
Terve riigivõrk on maas: Harjumaal kaevati läbi maa-alune kaabel
Täna alates umbkaudu kella 16.30 ei tööta suur hulk riigi e-teenuseid: maas on näiteks eesti.ee, välja ei saa anda digiretsepte.
Põhjala juht on suurte õlletootjate peale kuri: enam me nendega mingit koostööd ei tee
Eesti suurima väikeõlletootja Põhjala juht Enn Parel on suurte tootjate peale kuri. Koostöö nendega on suure küsimärgi all. Miks?
Advokatuur: Urmas Arumäele on liiga tehtud
Eesti Advokatuuri juhatus leiab, et nendele esitatud materjalide põhjal ei tegutsenud Urmas Arumäe avaliku teenistuse seaduse alusel, kuid peab vajalikuks edastada materjalid advokatuuri aukohtule edasiseks uurimiseks.
VIDEO | Valitsuse pressikonverentsil põhiteemaks pension: investeerimiskonto mehhanism võib rakenduda pensionireformist hiljem
Tänasel valitsuse pressikonverentsil oli põhiliseks teemaks pensionirerm. Valitsuse tegemisi selgitasid peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu ja sotsiaalminister Tanel Kiik.
Online-kasiinode ajalugu ja mida on oodata tulevikus
Hasartmäng on mäng, mis sisaldab rahalist panust. Kas siis pokker, kasiinomäng või spordile panustamine. Hasartmänguks võib nimetada isegi kulli või kirja viskamist, kui osapoolte vahel on tehtud rahaline panus.
Soome peatas uuringu järel osaluse Rail Balticas: Balti riigid pole piisavalt pühendunud
Tänavu veebruaris teatas Soome, et hakkab Rail Baltica osanikuks. Pärast kevadel toimunud parlamendivalimisi tühistas Soome uus Antti Rinne juhitud valitsus aga „esialgselt” selle otsuse, kirjutab väljaanne Ulkopolitiikka.
FOTOD | Soomlastele meeldib oma pikimat puhkust veeta Eesti puusärgis
Hinnangute järgi võib Eestis valmistatud kirstude osakaal Soome turul olla ligi neljandik.
OTSEPILT | Vilja Kiisler küsib, Juhan Parts vastab: aa ei põgenenud Euroopasse
10 aastat on poliitikas optimaalne aeg, siis tuleb teha paus, tõdes Juhan Parts vastuseks küsimusele, miks ta tahtis Euroopa Kontrollikotta tööle minna.
VAATA JÄRELE JA LOE | Juhan Parts: Isamaa roll valitsuses on ülimalt kaalukas: ta tõi Keskerakonna ja EKRE isolatsioonist välja
Euroopa Kontrollikoja liige, ekspeaminister Juhan Parts väitis täna Delfi otsesaates, et Isamaa roll valitsuses on Keskerakonna ja EKRE isolatsioonist väljatoomine – Keskerakonna ja Reformierakonna valitsuses seda ei sündinud. Tema hinnagul on Isamaa partei, mis hoiab Eesti poliitika suurt fookust.