MINEVIKUHETK | 3. juuni: usurpaator Julius Nepotianus kuulutas end Rooma keisriks
3. juunil 350. aastal haaras Julius Nepotianus Roomas võimu ning kuulutas end keisriks. Tema valitsusaeg jäi aga lühikeseks.
MINEVIKUHETK | 2. juuni: sõumees P. T. Barnum alustas oma esimest tsirkusetuuri
2. juunil 1835. aastal alustas ameeriklasest ärimees ning tsirkuseartist Phineas Taylor Barnum oma esimest ringreisi USAs.
Tehke järele! Vana trikk õpetab mängukaardist läbi pugema
See trikk on õige vana, avaldatud raamatus „Silmamoondaja ehk Nõiduse kunst“ juba 1880. aastal. „See saab igaühest ilmvõimatuks peetud. Et see aga võimalik on, selle pääle võid sa kihla vedada,“ lubab raamat.
MINEVIKUHETK | 1. juuni: natsid lasid Biskaia lahe kohal alla Briti tsiviillennuki
1. juunil 1943. aastal lasid saksa õhuväed alla Briti tsiviillennuki. Kõik 17 pardal viibinud isikut hukkusid.
MINEVIKUHETK | 31. mai: Mongoli sõjamehed näitasid Kalka jõe lahingus võimu
31. mail 1223. aastal toimus Kalka jõe ääres lahing Mongoli riigi vägede ja Vene vürstiriikide armee vahel. Mongolid panid maksma kavaluse ning oma parema sõjalise väljaõppe.
Mis toimus 1979. aastal? Eestis nähti tornaadot ja müüki tuli pepsikoola
Ajakiri Tiiu heidab igas numbris pilgu ühte aastasse minevikus ning toob sealt välja eredaimad sündmused. Mis toimus aastal 1979?
MINEVIKUHETK | 30. mai: sündis anarhismi isa Mihhail Bakunin
30. mail (ukj) 1814. aastal sündis Venemaal revolutsionäär ja filosoof Mihhail Bakunin. Ta oli kollektiivse anarhismi looja ning teda peetakse anarhismi üheks mõjukamaks figuuriks, lausa selle isaks.
OLI SIIS VAJA SEDA RÄMPSU TRÜKKIDA? Romaanivõistlus viis kirjastuse juhi nilbuste eest süüpinki
„Hans Männik on Tuklale kurtnud, et prokuratuur ähvardab teda „Suletud ümbriku“ pärast aastaks kinni panna. Kohus on homme hommikul ja (Eesti toonase suurima kirjastuse Loodus asutajat ning juhti) Männikut süüdistatakse teadlikus pornograafia levitamises. Tuglas küsinud temalt, et oli siis vaja s...
KÖLNI POMMITAMINE: üks esimesi õhurünnakuid rahulike elanike tapmiseks
Ööl vastu 1942. aasta 31. maid jõudis lääneliitlaste strateegilise pommitamise kampaania Hitleri Suur-Saksamaa vastu uue verstapostini – teoks sai esimene n-ö tuhande pommilennuki rünnak. See oli ka esimesi rahulike elanike hävitamiseks mõeldud rünnakuid.
MINEVIKUHETK | 29. mai: esimesed alpinistid vallutasid Mount Everesti tipu
29. mail 1953. aastal jõudsid esmakordselt ajaloos Džomolungma ehk Mount Everesti tippu alpinistid Tenzing Norgay ja Edmund Hillary.