Tallinna Keskraamatukogus toimub raamatutäika
30. juulil müüb Tallinna Keskraamatukogu täikal eestikeelset ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke.
7 nõuannet abivahendiga reisijale
Ilusad suveilmad ja puhkuste periood viib reisima ka abivahenditega liikujaid. Enne pikemat väljasõitu tuleks kindlasti üle vaadata oma abivahendite tehniline seisukord ja veenduda, et abivahend on pikemaks reisiks valmis.
Tantsimine hoiab südame terve ja meele terava
Kaks väga erinevat uuringut näitavad, et tantsimine on rohkem kui lihtsalt lõbus meelelahutus – mõõdukas tempos tantsimine on kasulik südamele ja tantsu õppimine ning seltskondlik kooskäimine väga oluline vaimsete võimete säilitamiseks.
Riik toetab 10 hooldekodu renoveerimist ja 11 ehitamist
Kohalikel omavalitsustel oli võimalus taotleda riigilt toetust hooldekodude energiatõhusaks muutmiseks ja uute liginullenergiahoonete ehitamiseks. Riik otsustas toetada 10 hooldekodu renoveerimist kokku 2,26 miljoni euro eest ja 11 liginullenergiahoone ehitamist kokku 5,57 miljoni euro eest.
Pärnu abivahendikeskus kolis uutesse ruumidesse
Esmaspäeval avab uksed Invaru uus ja suurem abivahendikeskus Pärnu kesklinnas. Seni Liiva tänaval tegutsenud abivahendikeskuse uutes ruumides saab edaspidi näha ja uudistada suuremat valikut erinevaid abivahendeid.
Eestimaal kasvanud suvekuninganna on suure suve kuulutaja
Kuigi puuviljad ja marjad on meie lettidel aasta ringi ostmisootel, on just kodumaine maasikas see, mis tõelised suvelõhnad ja -maitsed koju toob.
Pildistades ja filmides teeb nutitelefon ise suure töö ära
Tänapäeva nutitelefonid on nii targad, et ühe pühapäevafotograafi või lihtsalt kirgliku „filmimehe” jaoks asendavad need nii fotoaparaati kui ka videokaamerat.
Suurkoristus viimses rahupaigas
Meie lahkunud lähedaste viimse puhkepaiga eest hoolitsedes võime mõnikord põrkuda tõsiasjaga, et hauaplaat või -kivi on tugevasti määrdunud ja selle turjale sammalgi tekkinud.
Nõrgeneva kuulmisega ei tohi leppida
Oma nõrgenevasse kuulmisesse ei tohiks kunagi kergekäeliselt suhtuda,” ütleb Ida-Tallinna Keskhaigla kurgunina-kõrvakeskuse õde Raili Raadik.
Pensionärina ratsatrenni? Jah, see on võimalik!
53 aastat treeneritööd teinud Reet Proover ütleb, et kui tahtmist, võib igas eas sadulasse istuda. „Kõik on ratsutamiskõlblikud, ka kuuekümneselt võib trenni tulla!”
Reet Linna – vanaema õunapuu otsas
Kolleegid on Reet Linna kohta öelnud, et ta on justkui vanaema õunapuu otsas. Alati lustlikule saatejuhile meeldib, kui ta saab oma väikeste lastelastega sammu pidada ja nendega võidu joosta. „Tahan teha veel midagi sellist, mida võib-olla minu lapsepõlveaegsed vanaemad poleks kunagi teinud. Neil...
Üheksa nõuannet treenerilt: kõrge vererõhk pole paratamatu
Igal neljandal Eesti inimesel on stabiilselt liiga kõrge vererõhk. See omakorda kasvatab hüppeliselt insuldi ja infarkti riski. Arsti väljakirjutatud ravimeid tuleb kindlasti võtta, aga üle tasub vaadata ka elustiil.
Reet Linna elurõõmu saladus
60+, juuli 2019 Ajakirja 60+ 2019. aasta juulinumbrit tutvustav väljaanne 60+ juulinumbrist alustame uut sarja Elulust, kus küsime elurõõmsatelt ja positiivse ellusuhtumisega tuntud inimestelt, kust nad oma elurõõmu ammutavad. Meie esimene usutletav on hakkaja, elav, vigureid täis, energiline ja ...
Dotsent: suurem osa multivitamiine ja toidulisandeid on raharaisk
Valdav enamik vitamiine, toidulisandeid ja dieete ei aita ennetada südamehaigusi ega vähendada suremust, selgub ligi miljonit inimest haaranud kliiniliste katsete koondanalüüsist.
Ravila pargis annab tasuta kontserdi Jarek Kasar
Sel neljapäeval, 11. juulil kell 19 esineb suvise kontserdisarja raames Nõmmel Ravila pargis Jarek Kasar. Kontsert on tasuta.
Tallinna Botaanikaaed kutsub roosipäevadele
Tallinna Botaanikaaed ootab 13. ja 14. juulil kõiki roosipäevadele nautima roosimaailma võlusid.
Gripivaktsiin jääb tänavu hiljaks
Kuna 2019-2020. aasta hooaja gripiviiruse tüvede lõplik väljaselgitamine sel aastal viibis, jõuavad vaktsiinikogused riikideni sel aastal 2-4 nädalat hiljem.
Kuidas kristalliseerunud mett taas vedelaks saada?
Enamuse mees sisalduvast suhkrutest moodustavad fruktoos ja glükoos. Nende kahe suhkru vahekord määrab ära selle, kui kiiresti mesi tahkub ehk kristalliseerub. Mida kõrgem on fruktoosisisaldus, seda kauem püsib mesi vedelana, selgitatakse mee kristalliseerumist  Eesti Mesinike Liidu loodud veebil...
Kutse sõeluuringule tuleb nüüdsest e-kirjana
Vähi sõeluuringute register alustab sõeluuringute kutsete saatmisega kasutades esmakordselt eesti.ee teavitusteenust. Muretsema ei pea ka need, kelle e-posti aadressi kohta registris infot pole - neile saadetakse jätkuvalt paberkutsed.
Perearst: suitsetamisest loobumiseks on kõige lihtsam end järk-järgult ​võõrutada
Eestis suitsetab igapäevaselt umbes 21 protsenti täiskasvanud elanikkonnast ehk ligikaudu 190 000 inimest. Perearsti doktor Eero Merilinnu sõnul on suitsetamisest tingitud haigused ennetatavad ning halvast harjumusest loobumine kõige lihtsam samm.
Rahvatantsijate piiblist ilmus kordustrükk
XX tantsupeo auks andis tantsurahvas kordustrükis välja Ullo Toomi „Eesti rahvatantsude” raamatu, mis 1953. aastast on saavutanud eesti rahvatantsijate piibli maine.
Diabeediliidu president: suhkru söömisest diabeeti ei saa
Eesti Diabeediliidu presidendi Ulvi Tammer-Jäätese sõnul on diabeedihaige inimese jaoks tasakaalus toitumine ülioluline. „Tuleb hästi süüa, hästi liikuda, hästi magada ja olla õnnelik inimene,“ ütles ta. Needsamad soovitused annab ta kõigile inimestele, kes hoolivad enda ja oma lähikondlaste terv...
Paberil pensionitunnistus sai ajalooks, tulevikus kaob ka plastkaart
Alates 1. juulist ei väljasta sotsiaalkindlustusamet enam paberil pensionitunnistusi ega puudega inimese plastkaarti, vaid kui pensionäril tuvastatakse puue, annab sotsiaalkindlustusamet välja ühe kaardi, millega on võimalik tõendada nii puudega inimese kui ka pensionäri staatust.
Esmaspäevast on kättesaadavad mitmed uued soodusravimid
Alates esmaspäevast lisandub soodusravimite loetellu mitmeid 75-100 protsendi suuruse soodustusega uusi ravimeid, mida haigekassa hakkab hüvitama - ravimipreparaatide hüvitamise laiendamine teeb ravi kättesaadavamaks ja taskukohasemaks mitmesajale inimesele igas kvartalis.
Alates tänasest saavad õed väljastada abivahendi tõendit
1. juulist on kõigil vastava koolituse läbinud õdedel võimalik aidata patsiente erinevate abivahendite saamisel ja väljastada selleks tõend, mis võimaldab soetada abivahendeid riikliku soodustuse alusel.
103-aastane jooksja alustas treeningutega alles 100-aastaselt
Kaks aastat tagasi, 101-aastaselt, jooksis ameeriklanna Julia Hawkins omaealiste seas rekordi, lõpetades 100-meetrise distantsi 39,62 sekundiga. Nüüd oli hüüdnime "orkaan" saanud proua taas võistlusrajal.
Sügelev nahk võib olla tõsise haiguse sümptomiks
Maksahaigused võivad olla päritavad, neid põhjustavad viirused ja ebatervislikud harjumused.
Kas suhkruhaige võib süüa mett?
Diabeediõde Tiina Mitt toob Eesti Mesinike Liidu loodud veebilehel mesionhea.ee välja, et kuigi mesi tõstab veresuhkru taset, tõstab ta veresuhkru taset aeglasemalt kui lauasuhkur. Diabeetikud peavad mett süües alati arvestama oma igapäevase süsivesikute normiga.
Eriarstiaega saab digiregistratuuri kaudu otsida kaheksast haiglast
Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse teatel on praeguseks digiregistratuuriga on liitunud kolmandik haiglavõrgu haiglatest – nii loodetakse muuta eriarstile pääsemine inimese jaoks lihtsamaks, sest vabu aegu saab broneerida haiglaid läbi helistamata.
Menopausi sümptomid võivad kimbutada mõnest kuust mitme aastani
Menopaus tuleb siis, kui see tulema peab. Pole pääsu kuumahoogudest, peavaludest, öisest higistamisest ega meeleolumuutustest. Teadmised üleminekueast ja mida võib sellel ajal enda heaks teha, aitavad muutuste perioodiga paremini toime tulla.
Vererõhuravimid ja palav ilm ei sobi kokku
Linnamäe perearstikeskuse perearst Katrin Martinson nentis, et palavate suveilmadega on kõige enam ohustatud lapsed, aga ka kõrges eas inimesed ning kroonilised haiged, kes peavad võtma mingeid ravimeid, mis teeb nad omakorda päikesele vastuvõtlikumaks või mõjutab vererõhku.
Hooldekeskuse juht: väärikas vananemine on Eesti inimestele järjest olulisem
Me kõik võime end ühel päeval avastada olukorrast, kus me ise või mõni meie lähedane on saanud väga vanaks või sattunud mõne keerulise ja tänase meditsiiniteadmise juures ravimatu haiguse kütkesse. Kindlasti soovime esmalt oma lähedast ise aidata ja talle igapäevaselt toeks olla, kuid kui kaua me...
Seeniorid tähistasid 150 aasta möödumist esimesest laulupeost
Tartu Kodukotuse seeniormehed korraldasid 19. juunil spordipäeva ja tähistasid 150 aasta möödumist esimesest laulupeost koos naiskooriga Linda Ahja jõe kaldal, Lääniste külaseltsi laululaval.
1. juulist muutub lähedase kaotanutele asjaajamine lihtsamaks
Juulikuust pole lahkunu lähedasel enam tarvidust surma registreerimiseks pöörduda kohaliku omavalitsuse perekonnaseisuametniku poole, sest surmatõendi väljastab tervishoiuteenuse osutaja.
Kas napsitades peaks vererõhutavimid võtmata jätma?
Vererõhuga seoses on ringlemas rida müüte, millel tõepõhja all ei ole - üks neist väidab, et kui tarvitada alkoholi, peaks vererõhuravimid võtmata jätta.
Kas sind ohustab südamepuudulikkus?
Kas teadsid, et südamepuudulikkus võib paljude teiste krooniliste terviseprobleemidega kaasneda, kuid jääb sageli diagnoosimata? Eriti oluline on südamepuudulikkuse sümptomeid ja ennetamise võimalusi teada vanemaealistel, sest nemad on haigusest enim ohustatud.
Insuldist aitab taastuda eestlaste loodud virtuaalne kauplus
20. juunil kell 12 esitlevad Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ning Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) virtuaalreaalsuse kasutamist patsientide taastusravis. Esitletavas virtuaalses supermarketis saab kognitsioonilangusega patsiente, näiteks insuldi-järgselt, nii hinnata kui taasharjutada kaupluses si...
Kardioloog lükkab ümber neli ravimitega seotud müüti
Kõik meist tahaks olla terved ning võimalusel ravimite võtmist vältida. Kui aga ravimid siiski terviseprobleemi tõttu vajalikud on, tuleb neid võtta korrektselt. Ravimite võtmise kohta levivad aga mitmed eksiarvamused, millest lähtumine võib inimese tervisele lausa ohtlik olla.