Sügisel saab Kristiines jalga keerutada
Kristiine linnaosa valitsus pakub juba 6. hooaega võimaluse eakatel tulla kord kuus tantsu pärastlõunatele, kus saab elava muusika saatel mõnusalt paar tundi jalga keerutada ja niisama suhelda.
Tallinna kesklinna seenioride ülikool alustas ligi 400 kuulajaga
Kolmapäeval Tallinna kesklinnas seitsmendat tegevusaastat alustanud eakate ülikool tõi nii eesti- kui venekeelseks loenguks Hopneri maja saali puupüsti täis.
Õnnelikud seeniorid kogunevad raamatukogudes
Kuni järgmise aasta mai lõpuni on tallinlastel vanuses 60+ võimalik osa võtta mitmetest üritustest, mis kannavad koondnimetust “Õnnelik seenior raamatukogus”.
Pärnu linn tunnustab väärikate ülikooli eestvedajat teenetemärgiga
Pärnu väärikate ülikooli kolmapäevasel 11. õppeaasta avaaktusel Strandi konverentsikeskus annavad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja väärikate ülikooli projektijuhile Mari Suurvälile üle teenetemärgi.
Kristiine eakate päevakeskuse huviringide hooaeg algas uutes ruumides
Tallinnas algas Kristiine eakate päevakeskuse huviringide hooaeg uutes ruumides.
Mustikas – tervislik vägi tõmmu kesta all
Taoline kiitus kehtib mitme kodumaise marja kohta, kuid sedapuhku räägime mustikast. Hoolimata kultuurmustika edust Eestis ja sellegi väärt sisust tasub rohkem hinnata metsas kasvavat marja.
Loov ja impulssidest kantud tants õpetab taasavastama ürgset kehakeelt
Tantsuterapeudid usuvad, et vaimsed ja emotsionaalsed probleemid on kehas tallel lihaspinge ja piiratud liikumismustrite vormis. Meie keha räägib rohkem kui väljaöeldud mõtted. Minna muusika sisse ja elada seal – need on hetked, mil tantsija tõuseb kõigest ümbritsevast ja maisest kõrgemale. Neil ...
Tervisesport teeb head ka krooniliste haiguste korral
Igapäevane liikumine tuleb kasuks ka krooniliste tõbede põdejatele. Füüsiline aktiivsus parandab vererasvade tasakaalu ja avaldab soodsat toimet südame-veresoonkonnale.
Kvaliteetne liha vajab laagerdamist
Oleme kõik kuulnud, et sööme liiga palju liha ning et liha tarbimise vähendamine on kasulik nii meie tervisele kui ka elukeskkonnale. Samas on liha meie organismile väga väärtuslik valgu, rasvas lahustuvate vitamiinide ja mineraalainete allikas. Seega peaksime rohkem keskenduma kvaliteedile ja sö...
Millal minna perearsti juurde, millal pöörduda erakorralisse vastuvõttu?
Ootamatult tekkiva tervisehäire korral tekib küsimus, kust saada kiiresti abi. Esmast abi saab igaüks oma perearstilt või pereõelt.
Peeter Jürgens: Tahan oma sajanda juubeli ka ära pidada!
Ugala näitleja Peeter Jürgens (80) on juba mitu päeva enne intervjuud ärevil. Eesti vanim meestegevnäitleja pelgab avalikke esinemisi, kuigi näitelaval tunneb end kui kala vees. Ent intervjuu on proovikivi ja talle meeldib end proovile panna. „Lihtne on öelda kohe „ei”! Aga mina mõtlen alati, et ...
Mis on mänginud Eesti vanima meestegevnäitleja elus põhirolli?
60+, september 2019 Ajakirja 60+ 2019. aasta septembrinumbrit tutvustav väljaanne Ajakirja 60+ septembrinumbris jätkame Elulusti intervjuusarjaga, kus küsime elurõõmsatelt ja positiivse ellusuhtumisega tuntud inimestelt, kust nad oma elurõõmu ammutavad. Seekordne usutletav on 80aastane Eesti vani...
Pealinnas on puudu mitukümmend hooleandjat
Tallinnas ja ka kogu Eestis kasvab järjepidevalt vajadus hooleandjate järele, kes oleksid valmis kas osalise või täistööajaga aitama eakaid või puudega inimesi igapäevaeluga toimetulekul.
Haabersti sotsiaalkeskus pakub eakatele 35 huviringi
Lisaks huviringidele toimub sotsiaalkeskuses (Õismäe tee 24) igal kolmapäeval tasuta üritus, kuhu kõik huvilised on lahkesti oodatud. Sel kolmapäeval, 11. septembril kell 15.00 pannakse akordioniansambli Amulett meeleoluka kontserdiga punkt õuekohvikute hooajale.
Koensüüm Q10 aitab võitluses migreeniga
Uuringud on näidanud, et vitamiinilaadsest koensüümist Q10, mis osaleb energia tootmises meie keharakkudes, võib olla kasu võitluses korduvate migreenidega.
Õigusapteek annab sel nädalal abi Lasnamäel
Õigusapteek on avatud neljapäeval Tallinnas Lasnamäe linnaosa valitsuse esimese korruse saalis (Pallasti 54) kell 10-14.
Vanavanemate roll ühiskonnas on aastakümnetega muutunud.
Rahvastikuminister Riina Solmani tervitus vanavanematepäevaks, mida tähistati pühapäeval.
"Eakate filmiklubi" alustab uut hooaega
Kesklinna, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa ülimenukas koostööprojekt "Eakate filmiklubi" alustab neljandat hooaega.
Saaremaal paigaldati esimene käel kantav häirenupp
Eesti Naabrivalve pakutav eakatele mõeldud häirenuputeenus, mis mujal Eestis populaarsust kogub, on jõudnud Saaremaale, kui umbes nädal tagasi paigaldati esimene häirenupusüsteem Kuressaares ühte eramajja, kus seda vajas eakas naine.
Proviisor: ametivanne on kõige alus nii enne kui pärast omandireformi
Viimased nädalad on paljude proviisorite jaoks olnud emotsionaalsed. Meie erialast uhkust ei ole kõigutanud mitte niivõrd Sotsiaalministeeriumi poolt Eesti Uuringukeskus OÜ’lt ja Norstat Eesti AS’ilt tellitud uuringu tulemused, kuivõrd erinevate ametkondade ning erialaliitude meelevaldselt tehtud...
Nõmme 65+ kinoklubi alustab “Pavarottiga”
Nõmmel alustab septembris uut hooaega väärikas eas filmihuvilistele mõeldud kinoklubi. Esimese filmina näidatakse 20. septembril kell 10 Mustamäe Apollo kinos Ron Howardi filmi "Pavarotti".
Tänavu jõuab Eestisse kolm neljavalentset gripivaktsiini
Sel hooajal (2019/2020) on Eestisse saabumas kolm gripivaktsiini, mis kõik on neljavalentsed.
Proviisorid on vastu apteegiteenuse osutamisele videokõne vahendusel
Eesti Proviisorite Koda leiab, et ravimiseaduse eelnõu punktil, mis võimaldab pakkuda apteegiteenust videokõne vahendusel pole mitte mingisugust tarvidust.
Riik otsib lahendusi, kuidas digilahendused aitaks eakatel kauem oma kodus elada
Sotsiaalministeerium soovib lähiaastatel suurendada uudsete tehnoloogiliste lahenduste osakaalu hoolekandesektoris ning sel teemal välja anda sotsiaalpoliitika diskussioonidokumendi ehk rohelise raamatu.
Ettepanek: tervisekeskustes peaks töötama ka vaimse tervise õde
Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liidu hinnangul tuleks psühhiaatrite koormuse vähendamiseks ja psüühilise erivajadusega inimeste toetamiseks luua tervisekeskuste juurde piirkondlike vaimse tervise õdede ametikohad.
Näituse avamisel kõnelesid 1944. aasta pagulased
22. augustil avati Lennusadamas pidulikult Eesti Meremuuseumi audiovisuaalne näitus “1944 – Suur põgenemine”, kus avaldatud ka vähetuntud kaadrid Eestist lahkumisest ja Rootsi kohalejõudmisest.
Lasnamäel saab tasuta õigusnõu küsida
Järjekordne Õigusapteek on avatud 12. septembril Lasnamäe linnaosa valitsuse esimese korruse saalis aadressil Pallasti 54 kell 10-14.
Milliseid vitamiine ja mineraale vajab eakas oma tervise turgutamiseks?
Vananemisega kaasnevad muutused mõjutavad ainevahetust ja mida vanemaks saame, seda vähemaks jääb energiat. Proviisor ja toitumisnõustaja Olesja Kuznetsova jagab nõu, kas ja kuidas turgutada tervist toidulisanditega.
Keskraamatukogus alustab eakatele mõeldud üritustesari
Teisipäeval, 3. septembril algab Tallinna Keskraamatukogus eakate ühiskonda kaasamist ja igapäevast sotsiaalset aktiivsust toetav üritustesari „Õnnelik seenior raamatukogus“.
Aktiivsed eakad pälvisid tunnustuse
Sotsiaalminister Tanel Kiik tunnustas 15. augustil Estonia teatri Sinises saalis aktiivseid eakaid, kes on loonud vanemaealistele võimalusi osaleda kogukonnategevustes. Tunnustuse said 29 inimest üle Eesti.
Põhja-Tallinnasse rajatav seenioride maja saab nurgakivi
Teisipäeval, 27. augustil kell 12 asetatakse Maleva tn 18 rajatavale seenioride majale nurgakivi. Majja on kavandatud kokku 80 korterit, neist 76 ühetoalist ja neli kahetoalist korterit.
Lihashaigete selts soovib autokohandusi abivahendite loetellu
Eesti Lihashaigete Selts soovib lisada abivahendite nimekirja autokohandused, mida nõrgemad ratastoolikasutajad iseseisvaks eluks vajavad - vajalikud kohandused nagu tõstuk, ukseavajad, juhiiste, käsijuhtimine ja paigaldus lähevad maksma vähemalt sama palju kui uue sõiduki enda hind.
Vahel on abivahendit mõistlikum üürida
Ootamatu trauma, soov minna abivahendiga reisile või pikaajalised tervisemured tekitavad vajaduse õigete abivahendite järele. Aga millal tuleks eelistada abivahendi üürimist ja millal tasub see välja osta?
Jämesoolevähi peamine riskifaktor on vanus
Jämesoolevähk tekib aeglaselt ning vanuse kasvades suureneb risk sellesse haigestuda. Jämesoolevähi peamine riskifaktor on vanus – haigestumise risk suureneb oluliselt alates 50. eluaastast. 9 jämesoolevähi juhtumit 10st esineb inimestel, kes on vanemad kui 50 eluaastat.