Minister Iva: eakate potentsiaal Eestis on kasutamata
„Iseseisvad ja paremini toime tulevad inimesed on iga tugeva ühiskonna alus. Oluline on anda ka vanemaealistele võimalus eneseteostuseks,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva täna ministeeriumide ühishoones toimuval seminaril „Eesti vanemaealine – üksi või üksi jäetud?“.
Omaalgatus loodab lähedasi hooldavate inimeste muret leevendada
Euroopa omastehooldajate ühenduse EuroCarers hinnangul on ligi 80% hoolduskoormusest ELi omaste ehk abikaasade, sugulaste ja sõprade kanda ning see töö on harilikult tasustamata.
Silmarõhuhaigused jäävad sageli diagnoosimata
Silmarõhu mõõtmisest ei räägita palju, kuid seda peaks sarnaselt silmanägemise kontrollile teostama vähemalt korra aastas.
Kui pikalt viha ja vimma endas kanda?
Üks hingetohtri vastuvõtule tulnud proua kurtis, et ei suuda leppida sellega, et teine pool ei taha teda mõista ja teeb oma käitumisega talle pidevalt haiget
Arstiga suhtlemine seab kaalule „vaid” tervise
Kuuekümnendatesse jõudnud teavad, mida tähendab valu. Ka tohtrid kinnitavad üksmeelselt, et valu on peamine põhjus, miks abi otsitakse – mõnikord paneb see inimesi tegutsema, teinekord murrab maha. Ühine soov on aga kõigil – vabaneda tülikast kaaslasest võimalikult kiiresti ja võimalikult pikaks ...
Kass sobib igaühele, kel südames ruumi
Selles artiklis räägime vaid hüljatud ja tänavakassidest, keda on kassitubades, hoiu- ja varjupaikades kodu ootamas tuhandeid.
Kunstläätsega kohanemine võtab terve kuu
Paljud, kel diagnoositakse hallkae ja kes tulevad operatsioonile ning pole teemasse süvenenud, on üllatunud, et kaeoperatsioon tähendab silmaläätse eemaldamist ja kunstläätse siirdamist. „Miks te vahetate läätse, miks te kaed ära ei võta,” imestatakse.
Juurikad sisaldavad kasulikke toimeaineid
Uuskaubi ravimtaimetalu perenaine Sirje Aiaots ütleb, et sügiskuud kulgevad talus viljade ja juurikate kogumise ja kuivatamise tähe all. Sirje ja Hillar Aiaots kasvatavad ravimtaimi ning varuvad neid ka loodusest ning kuna talu asub eemal linnadest, maanteedest ja muudest reostuskolletest ning ka...
Värvikas ja maitsev punapeet on kodumaine väetoit
Terviseteadlik inimene teab, et iga päev on kasulik süüa viis portsjonit (viis korda 100 g) puu- ja köögivilju. Teisalt soovitatakse süüa ühe toidukorraga viit värvi toiduaineid. Seda arvesse võttes võiks värvikas ja maitsev punapeet iga väärikas eas nii enda kui ka pere tervise eest seisja toidu...
Vimmapidamine ja silmaoperatsioon
Alates juunikuust on ajakirjal 60+ uut moodi esikaas, millel kujutatud Eesti Ajaloomuuseumist pärit eestlastele tuttavad vanad, väärikad ja praeguseks väga hinnalised tarbeasjad. Iga esikaane juurde kirjutab kunstiloolane Anne Ruussaar selgitava ja hariva teksti. Oktoobrikuu ajakirja esiküljel on...
Galerii: konkursi «Aastad täis sära ja väärikust» laureaatide õnnitlemine ja festivalimelu
60+ festivali teise päeva tipphetkeks oli konkursi «Aastad täis sära ja väärikust» laureaatide õnnitlemine. Kokku anti preemiaid välja üheksa.
Festivaliküsitlus: eakatel on mure järeltuleva põlve pärast
Ajakiri 60+ uuris festivalikülalistelt, mis on nende hinnangul Eesti eakate suurimad murekohad. Vastustest koorus välja mure, et lõhe eakate ja järeltulevate põlvede vahel on kasvanud liiga suureks.
Saa tuttavaks selleaastase laureaatidega
Festivalil 60+ anti täna üle auhinnad konkursi «Aastad täis sära ja väärikust» laureaatidele. Loe lähemalt, keda esile tõsteti.
Festivali 60+ elutööpreemiad läksid Toomas Paulile ja Maidi Tammikule
Tallinnas Salme Kultuurikeskuses pärjati täna auhindadega 60+ festivali konkursi «Aastad täis sära ja väärikust» parimaid. Elutööpreemiad said teoloog Toomas Paul ja Obinitsa pensionäride seltsi juhataja Maidi Tammik. Eesti elu peegeldamise eest tunnustati telesaadet «Prillitoos».
Galerii: vaata, mida pakkus 60+ festivali esimene päev
Täna algas Tallinnas Salme kultuurikeskuses üle-eestimaaline eakate festival. Vaata galeriist, mida pakkus külastajatele esimene festivalipäev.
Piltuudis: minister tunnustas festivali tegijaid oma moosiga
Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva üllatas oma tervituskõne lõpus festivali 60+ korraldajaid ja kinkis neile enda valmistatud moosi, mida nimetas «Ministri magusaks».
Sotsiaalkaitseminister kutsus eakaid vabatahtlikeks seltsilisteks kandideerima
Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kutsus 60+ festivalil peetud tervituskõnes üles eakaid oma eakaaslastele toeks olema ja pakkus selleks välja ka hea võimaluse.
Proviisor vastab: kas tabletti võib tegelikult poolitada?
Täna Salme kultuurikeskuses 60+ festivalil esinenud Ida-Tallinna keskhaigla apteegi juhataja Ülle Helena Meren sõnas, et enne ravimi poolitamist peaks lugema ravimi infolehte või küsima lisa proviisorilt, et vältida ravimi ala- või üleannustamist.
Tallinnas algas kahepäevane eakate festival
Täna ja homme Tallinnas Salme kultuurikeskuses toimuv üheksas üle-eestimaaline eakate festival pakub oma avapäeval võimaluse kuulata loenguid ravimitest ja mõelda kaasa, millal peaks patsient pöörduma perearsti, millal erakorralise meditsiini osakonda. Samuti on võimalik osa saada Ivo Linna ja An...
Vaata otseülekannet Ivo Linna ja Anti Kammiste kontserdilt
Ajakiri 60+ teeb otseülekande Ivo Linna ja Anti Kammiste kontserdist «Laula mu laulu, helisev hääl», mis toimub reedel, 5. oktoobril «60+ festivalil» Tallinnas  Salme Kultuurikeskuses. Otseülekanne algab kell 13.
Vaata, kes kandideerivad säravate ja väärikate konkursil
Laupäeval kuulutatakse Salme Kultuurikeskuses toimuval 60+ festivalil välja konkursi «Aastad täis sära ja väärikust» laureaadid. Konkursi žüriile laekunud kandidaatide seast valitakse võitjad viies kategoorias. Loe, kes on need säravad ja väärikad nominendid.
Üksi elavad pensionärid saavad reedel toetusraha
Sotsiaalkindlustusamet maksab reedel, 5. oktoobril 79 370 üksi elavale pensionärile 115-eurost toetust.
Reedel algav 60+ festival pakub põnevaid loenguid ja tuntud artiste
Vanemaealiste poolt hinnatud 60+ festival saab alguse juba sel reedel. Aasta-aastalt üha enam populaarsust kogunud festival toimub 5.–6. oktoobrini Tallinnas Salme Kultuurikeskuses.
Südamelabürint kutsub Tallinnasse oma tervist testima
Haigekassa juhi Rain Laane sõnul kipuvad eestlased muretsema ja interneti abil endale diagnoose panema, selle asemel, et haiguste ennetamisele keskenduda. Reedel on Tallinnas võimalik oma elustiil südamelabürindis proovile panna, et vajadusel iga päev pisut tervisesõbralikumaid otsuseid teha.