Kanast jätkub söögilauale terveks nädalaks
Siblija kodulinnuga saab söögilaua mitmekesisena hoida ja toidule tehtud kulutusi oluliselt vähendada, kui toorainega nutikalt ümber käia. Näiteks osta terve kana, see tükeldada ning eri tükkidest mitmel päeval lõunasööki valmistada.
Rahulolu rõduaiast sünnib katsetades
Kujuta ette, et kenal suvepäeval tuleb keegi külla ja tekib soov istuda värskes õhus. Korteril on rõdu küll, aga seal on eelmisel aastal katki läinud tolmuimeja, kooruva värviga toolid, lumelabidas ja lapselapse kelk.
Silmad eristavad õiged prillid valedest
«Käed jäävad lühikeseks,» viskavad elukogenud inimesed nalja. Naljal on aga tõsi taga, sest kaugemalt lugedes tundub tekst selgem. Nii kaugelt, et käed ei ulata lehtegi keerama.
Miks elavad naised kauem kui mehed?
Naised teenivad vähem, neid leiab ülemuste seas harvem ja üle maailma on nad ka parlamendis vähemuses. Ühes punktis on naised aga meestest ees – nad elavad kauem.
Konflikti taga võib olla lihtlabane kadedus
Ma ei saanud aastaid aru, miks paljud konfliktid tekivad, kuni keegi ütles mulle: «Kuidas sa küll aru ei saa, selle taga on ju lihtlabane kadedus!»​
Paide eakate nõukogu juhib linnapea
Märtsikuu lõpus Paide linna eakate 11-liikmelise nõukogu esimeheks valiti linnapea Priit Värk ja aseesimeheks Järvamaa Pensionäride Koondise juhatuse esinaine Mare Veermaa.
Kogumine sodikorjajat ennast ei vaeva
Inimesel, kelle lähedane talletab kõike, mille üldnimetajaks võiks olla sodi, on kuri varem või hiljem karjas.
Kadedus ja igaks juhuks asjade kogumine
«Igaks juhuks» on esimene märksõna, mis sodikorjamist ehk kratihaigust iseloomustab. Leidub hulk inimesi, kes pole elumuutust meie ümber justkui märganud. Tänapäeval ei ole vaja «igaks juhuks» korjata endale juba ette paarikümne aasta varu riideid, jalatseid, lauanõusid ja kilekotte. Kuid on neid...
Seeniorlaulu konkurss tuleb taas
Tänavune Seeniorlaulu konkurss toimub 28. aprillil algusega kell 14 Pärnu Kuninga tänava põhikooli aulas. Vabariiklikust konkursist on oodatud osa võtma asjaarmastajad-laulusolistid alates 50. eluaastast.
Jõhvi hooldushaigla patsiendid õpivad nutiseadmeid kasutama
SA Jõhvi Haiglas käivitatakse IT-alane pilootprojekt, mille käigus kingitakse haiglale tahvelarvutid, et patsiendid saaksid kaasaegsete nutilahenduste abil mugavalt oma lähedastega ühenduses olla.
Arstid: tõhusaks raviks tuleb Alzheimeri tõve diagnoosida enne mälukaotuse ilmnemist
Alzheimeri tõvi on kõige levinum dementsuse vorm ning mõjutab üha kasvavat osa inimkonnast. Kuna Alzheimeri tõve bioloogilised märgid ilmuvad esile palju varem kui haiguse põhjustatud mälukaotus on USA neuroloogid teinud ettepaneku, et tõve diagnoosimiseks peab just ennekõike märakam markerid aju...
Väikeses Šotimaa raamatukogus hoitakse elus vana ja salajast traditsiooni
Šotimaal, kõigest poole tuhande elanikuga Charlestoni linnas, avastas kohalik raamatukogupidaja oma hoolealuste lektüüride hulgast kummalise mõistatuse. Arvestataval hulgal raamatutel oli kõigil seitsmenda lehekülje järjekorranumber alla või läbi joonitud, vahendab Atlas Obscura.
Segane teadus: vitamiinid ei pruugi kõrges eas haigusi ennetada
Levinud tervisetarkus, et vitamiinide võtmine vanemas eas aitab haigusi ennetada, võib osutuda valeks. Mitmed uuringud viimastel aastatel annavad vastuolulisi tulemusi ning keegi täpselt ei tea, milline on suurte koguste vitamiinide mõju organismile.
Video: armas robot päästab inimesi üksindusest
Korea leidurid on üksi elavatele inimestele loonud robotkaaslase, kes annab oma peremehele lihtsaid teateid nende mujal elavate sõprade kohta.
Omavalitsusi toetatakse erivajadustega kodude kohandamisel
Vallad ja linnad saavad taotleda Euroopa Liidu toetust kokku ligikaudu 2000 erivajadustega inimese kodu kohandamiseks, et parandada nende iseseisvat toimetulekut, teatas Sotsiaalministeerium.
Eakate nõukogud aitavad viia pensionäride algatused linnani
Tallinn ja MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liit sõlmisid kolmapäeval heade kavatsuste kokkuleppe, milles muu hulgas nähakse ette ka Tallinna linnaosade valitsuste juurde eakate nõukogude loomist, teatas Raepress.
Eakate abistamise selts avas «sokivabriku»
Eakate abistamisele pühendunud eksmeedikute ühendusest Halastus hakkab üles kerkima juba teine põlvkond, kes oma altruismiga pooled linna abivajajad ära katta suudab.
Võhm väljas: levinud ensüüm korvab väärikas eas veresoonte väsimist
Ensüüm SIRT1 mängib inimeste veresoontes mitmeid rolle, kuid selle peamine funktsioon on soodustada tillukeste kapilaaride kasvamist ning toimimist. Kuid vananedes väheneb SIRT1 kogus ning sellega koos taandub ka organismi võime teha tööd ning trenni.
Psoriaas on päritav, mitte nakkav haigus
Kõik ketendavad laigud kehal pole psoriaas. Erinevalt nahamolluskitest, soolatüügastest, ohatisest või sügelistest psoriaas ei nakka.
Miks on vaja surmast rääkida?
Põhjusi, miks eakad võivad soovida oma lähedastega surmast ja matustest rääkida, võib olla mitmeid. «Mõned soovivad seoses surmaga oma hirme või muresid jagada, teised jällegi anda juhtnööre, et matusetalitus toimuks vanuri soovide kohaselt,» selgitab kliiniline psühholoog Kristi Esperk.
Kuidas vananedes armastusega jääb?
Kas armastus vanemas eas on erand või iga õnneliku paari hea suhte valem?