IT pole ainult noortele. Loe arvutikoolitustel käinud keskealiste inimeste lugusid
Arvutioskus on muutunud tööl aina olulisemaks, mis paneb just vanemad inimesed tööturul keerulisemasse olukorda. Kui lihtne on ennast arvuti alal täiendada vanematel inimestel ja kuidas õppimine on elu muutnud? Töötukassa vahendab nelja IT- koolitustel käinud inimese muljeid.
Kas uni on peavalude leevendaja või tekitaja?
Kosutav uni võib olla tõhus peavalude leevendaja ja ennetaja. Samas liialt kaua pikutamine ei pruugi olla kasulik, selgitab neuroloog dr Katrin Põld, miks just uni on tänavuse peavalu päeva fookuses.
„Tõde ja õigus“ on toonud eakad kinno
„Tõde ja õigus“ lõi nädalavahetusel 200 000 vaatamisega taasiseseisvunud Eesti kinokülastuse rekordi ning märkimisväärselt suure osa sellest moodustavad pensionärid ning inimesed, kes pole üldjuhul kinode tavakülastajad, näitab Forum Cinemas statistika
Märtsiküüditamise aastapäev toob mitmeid mälestusüritusi
25. märtsil möödub 70 aastat märtsiküüditamisest, mille puhul toimuvad Eesti eri paigus mitmed mälestusüritused.
Pealinlased õpivad kompostima
24. märtsil on kõik huvilised oodatud Põhjala tehase sepikotta koolitusele, kus jagatakse praktilisi nõuandeid, kuidas kompostida ehk panna biojäätmed enda kasuks tööle.
Tarbijaõiguste päeval on tähelepanu all üürilepingud ja tarbekeemia
Tallinna tarbijaõiguste päev toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis 2. aprillil algusega kell 11. Tarbijapäeval kõneldakse üürilepingutest, tarbekeemiast ja näiteks ka toidupakendi märgistusest.
Kiuslikkus võib tähendada dementsust
Rahvastiku eluea tõusuga eakate dementsussündroom Eestis üha sageneb. Hea õmbleja ei suuda äkki teha ka lihtsamat rõivaste parandustööd ja on unustanud varasemad oskused. Pea võimatu on tal uue mobiiltelefoniga hakkama saada ja isiklikku hügieeni ei väärtustata enam nii nagu varem. Seni sõbralik ...
Tallinna Keskraamatukogus toimub luulemaraton
Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub neljapäeval, 21. märtsil Tallinna Keskraamatukogus Luulemaraton. Päeva jooksul räägivad luuletajad luulest ja loevad oma luuletusi.
Kuulsuste äkksurmad on keskealised mehed arstile ajanud
Veebruaris suri Soomes ootamatult kaks kuulsat meest – legendaarne sportlane Matti Nykänen ja rokkstaar Olli Lindholm.  Arstid usuvad, et kuulsuste äkksurmad on mõjunud Soome meestele äratusena, vahendab Tervist24 Soome meediat.
Nõmme eakate tervisepäeval räägitakse toitumisest ja tuleohutusest
Reedel, 15. märtsil toimub Nõmme Majas (Valdeku 13) traditsiooniline eakate tervisepäev.
Dementsusega inimestele kohandatakse ligi 1000 hooldekodukoha
Hooldekodud soovivad dementsusega inimestele sobivaks kohandada kokku ligi 1000 teenusekohta, sealhulgas luua üle 200 uue koha, selgub äsja lõppenud taotlusvooru esialgsetest tulemustest, kokku esitati 38 taotlust 2,2 miljoni euro ulatuses.
Regionaalhaiglas tutvustatakse tehnoloogia võimalusi une parandamiseks
Reedel, 15. märtsil tähistatakse ülemaailmselt rahvusvahelist unepäeva(World Sleep Day) Regionaalhaigla korraldab sel puhul unemeditsiini alase tasuta teabepäeva „Kosutav uni = hea tervis igas vanuses“.
Tartu Kodukotuse seeniorid tähistasid naistepäeva
Naistepäeva tähistamiseks korraldasid Kodukotuse Seeniormeeste Klubi mehed neljapäeval, 7. märtsil konserdi.
Nakkusteemaline terviseloeng ootab osalejaid
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab käte tervise teemalise koolitussarjaga “Kõik on Sinu kätes!”, mille eesmärk on 500 Eesti elaniku koolitamine tõstmaks teadlikkust nakkushaiguste leviku vältimiseks. Koolitus on tasuta ja soovi korral saab koolitajad kutsuda oma seltsile või organisatsioonile k...
Uuring: 71% inimestest oleks nõus arstiabi eest osaliselt maksma
71% inimestest on järjekordade vältimiseks valmis arstiabi eest osaliselt ise maksma, selgub haigekassa ja Kantar Emori poolt läbiviidud uuringust.
Kuressaare haigla hakkab telemeditsiini abil insuldiravi pakkuma
Kuressaare haigla hakkab koostöös Ida-Tallinna keskhaiglaga peagi telemeditsiini võimaluste abil insuldiravi pakkuma, kirjutab Saarte Hääl.
Saunasõbrad kohtlevad vihta sageli valesti
Kuivatatud viht tuleb enne vihtlemist saada taas pehmeks. Sageli panevad inimesed viha selleks kuuma või suisa keevasse vette. Seda aga teha ei tohiks.
Päevane tukastus kulub igaühele ära
Viimase 50 aasta jooksul on öine keskmine uneaeg langenud üheksalt tunnilt seitsmele, kusjuures kolmandik meist on töö ja muu elu pärast sedavõrd pinges, et ei saa ka mõne tunni jooksul korralikult sõba silmale.
Hoia oma digilool silm peal!
„Kui patsiendi terviseandmed on mitmes haiglas laiali, siis riiklikus digiloos ei pruugi need kõik olemas olla, sest mõnikord jäävad andmed kesksüsteemi saatmata,” nendib Eesti Patsientide Liidu tegevjuht Kadri Tammepuu.
Miks mehe rinnad suurenevad?
Järjest suuremaks paisuvad rinnad võivad mehele küll meelehärmi põhjustada, kuid enamasti on see healoomuline protsess ja seotud vanuse ning hormoonidega. Kurvematel juhtudel võib spetsialist avastada, et suurenenud rind varjab tõsisemat haigust – ka meestel diagnoositakse rinnavähki.
Kuidas ennast kaitsta? Vaim valmis ja gaasipihusti taskusse
Enesekaitseinstruktor Sergei Jakovlev ütleb, et kõige tähtsam on ennetus. Sügis- ja talveõhtutel tasuks vältida pimedaid nurgataguseid, kanda jope- või mantlitaskus gaasipihustit ja võimalusel soetada endale koer.
Pudelimassaaž aitab seljavalu leevendada
Kord nägin teleris üht kuulsat Vene tõstjat rääkimas, kuidas ta soojaveepudeli abil oma valutava selja korda sai. Olen seda harjutust ise teinud, teistele soovitanud ja enamik on abi saanud.
Peipsi tagant pärit supp mekkis nii tsaariperele kui ka lihtsale eestlasele
Supid on meie toidualual väärikal kohal ja kindlasti võiksime neid veelgi rohkem süüa, kui praegu sööme. Suppe armastavad ka teised rahvad ning paljude maade köökides on leemetoit väga laialt levinud ja aukohal. Meiegi sööme heameelega teistelt rahvastelt pärit suppe, nagu seljanka, borš või mine...
Unemaagia, valediagnoos ja vene supid
60+, märts 2019 Ajakirja 60+ 2019. aasta märtsinumbrit tutvustav väljaanne Riidekapi ust avades ei mõtle me tavaliselt, et veel sada aastat tagasi oli selle sisu hoopis teistsugune. Mõnusast venivast trikotaažkangast džemprid, särgid ja pesuesemed on meie garderoobis nii tavalised, et me ei kujut...
Unekape aitab norskamist ja unehäireid kontrolli all hoida
Uneapnoe ja norskamine on hingamishäired, millest üks tekitab pikaajalisi raskeid tervisehäireid ning teine unehäireid nii patsiendile kui pereliikmetele. Selleks, et ravida norskamist ja uneapnoed, on kasutusel uuenduslik unekape.
Märtsikuu vestlusringides kõneldakse vähist, neerude tervisest ja suuhügieenist
Tartu Ülikooli kliinikum kutsub osalema vestlusringides, mis mõeldud nii patsientidele kui nende lähedastele
Naised on pensioniikkka jõudes vähem kindlustatud
SEB igal aastal korraldatava pensionivalmidusuuringu kohaselt on Eesti naised pensionieas meestega võrreldes rahaliselt vähem kindlustatud.
Uuringud seostasid ühe unehäire Parkinsoni tõvega
Medical News Today vahendab, et igal aastal diagnoositakse umbes 50 000 inimesel Ameerika Ühendriikides Parkinsoni tõbi. Nüüd on leitud seos haiguse ja ühe unehäire vahel, mis võib olla üheks oluliseks näitajaks, et inimesel tuleb tulevikus rinda pista Parkinsoni haigusega.
Algajate vananejate vlog: kas robotid leevendavad üksildust?
YouTube eetris alustas veebruaris vlogikanal nimetusega „Vananemine algajatele“, kus kõneleb Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse teadur ja haridusgerontoloogia lektor  Tiina Tambaum koos eduka vananeja Ants Värnikuga.
Hoolduskindlustuse loomine leevendaks lähedaste koormat
Geriaater Kai Saksa hinnangul aitaks vananeva ühiskonna tingitud  hooldusvajaduse kasvuga kaasas käia hoolduskindlustuse loomine, kirjutab Pealinn.
Seenioride karikavõistlus kutsub osalema
Eesti Jalgpalli Liit korraldab neljandat aastat seenioride karikavõistlusi, millest saavad osa võtta 45-aastased ja vanemad mängijad. Esimene etapp peetakse 28. aprillil.
Suvest loosib riik vaid suurema aktsiate osakaaluga pensionifonde
Rahandusminister allkirjastas määruse, millega liiguvad kogumispensioni teise sambaga liitujatele loositavate pensionifondide hulka suurema aktsiate osakaaluga fondid.
Kas seebiooperid halvendavad keskealiste mälu?
Kui vaadata päevas üle kolme ja poole tunni telekat, võib see muuta üle viiekümnestel inimestel mälu viletsamaks, kirjutab Suurbritannias tehtud uuringust BBC. Teadlaste sõnul võivad halvasti mõjuda näiteks ka seebiooperid, sest armastatud tegelastele kaasa elamine põhjustab soovimatut stressi.
Terviseloengul räägitakse jalgade tervisest
Neljapäeval, 7. märtsil kell 17.30 peab Reet Pool Tallinna Keskraamatukogu suures saalis terviseloengu teemal „Jalgade tervis“. Loengus selgitab Reet Pool, kuidas end aidata, kui jalad on väga väsinud, valutavad, on turses või veenilaienditega.
Probiootikumid võivad leevendada ka heinapalavikku
Sügelevad silmad, aevastamine ja nohu – kõik need on heinapalaviku tüütud sümptomid, mis kevade saabudes paljusid inimesi kiusavad. Uuringu järgi võib neid tundemärke veidi leevendada ka probiootikumi tarbimisega.
Hommikune jalutamine on tõhusam kui vererõhutablett
Liikumine on terviseks, ja värske teadusuuringu järgi ka vererõhu vallas. Selgub, et pool tundi igahommikust liikumist võib vererõhu alandamisel olla mõnikord sama tõhus kui tablett, vahendab Novaator.
Nutirakendus aitab vältida haiglaõdede ravivigu
Tallinna Tehnikaülikoolis valmis magistritöö, milles uuriti Eestis loodud nutirakenduse, mis häälkäsklustega salvestab haiglaõdede õendustegevusjuhiste jälgimist ning aitab vähendada ravivigade hulka ning parandada patsiendiohutust, kirjutab Novaator.
Kontrolli internetist, kas tee võib olla libe
Ohutuse nimel tasub talvel ja kevadel kindlasti kontrollida eesootavaid sõiduolusid Maanteeameti portaalist tarktee.ee või Teede Tehnokeskuse portaalist tik.teeilm.ee.
Video: viis lihtsat harjutust, mida saab teha istudes
Vaata videost, milliseid harjutusi võiksid teha eakad jõu, painduvuse ja koordinatsiooni parandamiseks. Harjutused on lihtsad ja neid saab teha istudes.Et video on ingliskeelne, lisame harjutuste eestikeelsed kirjeldused.
Haabersti tervisepäeval saab mõõta tervisenäitajaid
Laupäeval, 2. märtsil toimub Haabersti Vaba Aja Keskuses tervisepäev, kus saab lasta mõõta tervisenäitajaid ja uudistada tervisemessil. Esinevad Ivo Linna ja Antti Kammiste.
Osteoporoosi korral peaks joogaga ette vaatama
Kuigi jooga võib inimese heaolu suurendada, viitab portaalis Medical News Today vahendatud uuring sellele, et mõned joogapoosid võivad osteoporoosi või osteopeeniaga inimestel tekitada koguni luukahjustusi.
Seeniormeeste kodust välja meelitamise retsepti on keeruline leida
Põhja-Tallinnas Sõle 61a avati sotsiaalkeskus, mille vasakpoolsesse tiiba ehitati ruumid eakatele ja parempoolsesse tiiba noorukitele
Terviseloengul räägitakse jalgade tervisest
Neljapäeval, 7. märtsil kell 17.30 peab Reet Pool Tallinna Keskraamatukogu suures saalis terviseloengu teemal „Jalgade tervis“. Loengus selgitab Reet Pool, kuidas end aidata, kui jalad on väga väsinud, valutavad, on turses või veenilaienditega.
70% juhtudest pole keskkõrvapõletiku puhul antibiootikume tegelikult vaja
Kurgu-, nina- ja kõrvaarst Risto Vaikjärv lükkas Terevisioonis ümber müüdi, nagu saaks külma tuule käes ilma mütsita viibimisest kõrvapõletiku.
Uuring: kaalu langetav eakas peab tarbima valgurikast toitu
Uues uuringu tulemuste kohaselt peaks eakamad inimesed dieeti pidades sööma kõrge valgu- ja madala kalorisisaldusega toitu, sest just nii võivad eakad langetada kehakaalu, samas säilitavad nad lihasmassi ja paraneb nende luutihedus.
Tartus hakatakse koolitama jalaravi spetsialiste
Tartu Tervishoiu Kõrgkool avab esmaspäeval Eesti esimese kõrgtehnoloogiliselt sisustatud jalaravi õppeklassi.
Robotpüksid võivad tulevikus eakatel liikuda aidata
Huffington Post vahendab videot, kus tutvustatakse robotpükse, mis aitavad tulevikus liikuda eakatel ja liikumispuudega inimesi.
Vabariigi aastapäev kostitab kevadsooja ilmaga
Kui veel täna on päikseline, kuid südatalviselt külm ilm, siis vabariigi aastapäeval on oodata rekordilähedast soojust, prognoosib Maa Elule õhumassidest kirjutanud meteoroloog Jüri Kamenik.
Pensioniealistele hüvitati mullu 6,5 miljoni euro eest abivahendeid
Sotsiaalkindlustusamet hüvitas eelmisel aastal abivahendeid 53 074 inimesele 11,8 miljoni euro eest – kogu eelarvest kulus 6,5 miljonit eurot vanaduspensioniealiste inimeste abivahenditele. Vanaduspensioniealisi oli abivahendite saajate hulgas 40 064 ehk 75%.
Üllatav viga, mida me plekke eemaldades teeme
Kuigi tänapäevased pesumasinad teevad väga head tööd, ei saa nad sageli siiski plekkidega hakkama. Nii mõnedeki nipid, mida välismaistes portaalides jagatakse, on meile ammu teada tuntud, kuid vähemalt ühe reegli vastu kipume me kõik vahel eksima.