60+ festivali kava avaldatakse augustis
60+ festivali kava on koostamisel ja tehakse teatavaks augustis. Vanemaealiste poolt hinnatud festival leiab taas aset sellel sügisel. Aasta aastalt üha enam populaarsust kogunud «60+ festival» toimub 5.-6. oktoobrini Tallinnas Salme Kultuurikeskuses.
Pensionid Eestis: 190 eurost kuni 4200 euroni kuus
Need vähemalt viis aastat Eestis elanud pensionieas inimesed, kellel pole nõutavat, vähemalt 15-aastast tööstaaži, saavad rahvapensioni ehk 189,31 eurot kuus. Eestis on praeguste andmete kohaselt 1965 rahvapensionäri.
Puder: austa oma seedetrakti!
Endast lugupidamine on normaalne. Sellega üle pingutada muidugi ei maksa. Muidu võib lugupidamisest tasapisi tekkida lugupidamatus. Aga lugupidamatus võib süvenedes muutuda pidamatuseks ja pidamatus pole probleemne ainult põie puhul. Sedapuhku käib jutt siiski seedetraktist.
Õige kehahoiak teeb labidatöö mõnusaks
Kas labidaga töötamine saaks mõnus olla? Nii et mõne aja pärast poleks kõik kohad valu täis.
Purutunne silmas ja pisaraid on ülearu
Keskküttega kortermajas elav Eve veedab iga päev hulga tunde arvuti taga internetis surfates, televiisori ees lemmiksaateid vaadates ja värskes õhus kepikõndi harrastades. Paari aasta eest pöördus ta arsti poole, sest tundis üha tihedamini silmades purutunnet ja täheldas, et suurema tuule käes ja...
Miks mul alati veab? Kas selle taga on saatuse käsi või minu otsused?
On üks tuntud ütlus: «Me kasutame kõiki oma jõuvarusid, et mäetippu jõuda, kuid tegelikult otsustab vaid mägi, kas jõuame tippu või mitte.»
Aeduba on üks otsata tänuväärt köögivili
Aeduba ehk Türgi uba on üks otsata tänuväärt köögivili söögivalmistamisel, kodusel moel säilitamiseks ja toiduainetööstuses.
Pühendunud koduhooldaja on eaka käepikendus
Vilve Kase amet viib teda kodust kodusse – koduhooldajana on tema töö aidata eakaid kuressaarlasi igapäevaeluga toime tulla, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.
60+ juulis: nipid rannalistele, tehismagustajad, teispoolsus ja kuivad silmad
Alates juunikuust on ajakirjal 60+ uut moodi esikaas, millel kujutatud Eesti Ajaloomuuseumist pärit eestlastele tuttavad vanad, väärikad ja praeguseks väga hinnalised tarbeasjad. Iga esikaane juurde kirjutab kunstiloolane Anne Ruussaar selgitava ja hariva teksti. Laupäeval, 14. juulil ilmuva ajak...
Tallinna Botaanikaaed kutsub roosipäevadele
Eeloleval nädalavahetusel, 14. ja 15. juulil toimuvad Tallinna Botaanikaaias traditsioonilised roosipäevad, kus seekord on tähelepanu keskmes Eestis aretatud sordid, mis on tähistatud sinimustvalgete kleebistega.
Reedel avatakse Tallinnas Baltimaade ajaloo suurim marginäitus
Reedel avatakse Tallinnas Baltimaade ajaloo suurim marginäitus, kus lisaks Eesti kogujate väljapanekutele on esindatud kogud veel 18 riigist kokku ligi 600 stendil. Kogujad võistlevad medalite pärast, mida määrab rahvusvaheline žürii vastavalt kogule antud punktidele.
Ekspert soovitab: kuidas õpetada vanavanematele nutitelefoni kasutamist?
Nutiseadmete kasutus Eestis on äärmiselt kõrge ning paljud võimalused ja funktsioonid on muutunud lahutamatuks osaks meie igapäevastes tegemistes. Ka paljud eakamad ning tehnoloogiavõõrad inimesed kasutaksid hea meelega neid lahendusi ja rakendusi, kui vaid mõni noorem sugulane või sõber neile se...
Ettevõte tutvustas Viljandi seenioritele internetti ja nutimaailma
Eile toimus Tele2 Viljandi esinduses spetsiaalselt seenioritele mõeldud interneti ja nutiseadme koolitus, kus eakaid õpetati elektroonilist sidet pidama ja pildistama.
60+ festival ootab taas taidlejaid oma rõõmu jagama
60+ festivali korraldajad ootavad ka tänavu kõiki toredaid taidlejaid oma oskusi näitama. Nüüd saab saata oma osalemissoovi e-posti aadressile: programm@60plussfestival.ee
7 nõuannet abivahendiga reisijale
Suvised ilmad ärgitavad üha rohkem liikuma ja reisima ka abivahendiga inimesi. Tasub aga meeles pidada, et enne pikemat väljasõitu tuleks kindlasti üle vaadata oma abivahendite tehniline seisukord, kirjutab abivahendite müügi ja üürimisega tegeleva Invaru klienditeeninduse valdkonna juht Kadri Ti...
5 lihtsat abivahendit, mis muudavad voodihaige eest hoolitsemise hõlpsamaks
Voodihaige hooldamisega käib tihti kaasas mure lamatiste, naha hooldamise ja keerulisena tunduvate hügieenitoimingute pärast. Samas abivahendid uuenevad ja tänu sellele on ka voodihaigega seotud hügieenitoimingud muutunud varasemast lihtsamaks, vahendab Invaru abivahendikeskus.
Priit Neilinn: omapärane eakatekodu lahendus sulataks ehk ka eesti mõrvarmemmede südame
Tõsi ta on, et meie ajakirjanduses on üha enam hakanud ilmuma lugusid, kus vägivaldsete omavaheliste klaarimiste peategelasteks on vanemad inimesed. 60+ arvamusloos lahkab teemat Iirimaal elav eestlane Priit Neilinn.
Toetusega saab kohaldatud ligi 500 abivajaja kodu: lähenemas on järgmine taotlusvoor
Juuni keskel lõppenud Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) puudega inimeste eluruumide kohandamise toetuse taotlusvoorus küsis rahalist toetust 56 omavalitsust kogusummas 2,5 miljonit eurot, teatas Sotsiaalministeerium.
Leht: riiklik hoolekandefirma soovib eakatekodu elanikud vallale üle anda
AS Hoolekandeteenused soovib, et Saaremaa vallavalitsus leiaks praegustele Kogula eakatekodu elanikele kohad valla hooldekodudes, et Sõmera Kodu saarlastest kliendid Kogulasse kolida, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.
Ettevõte toob turule eakatele suunatud interneti ja TV-teenuste paketi
Ettevõte Levikom toob esimese teenusepakkujana turule interneti ja televisiooni eripaketi Seenior, mis on spetsiaalselt kavandatud eakatele ja puuetega inimestele.
Eesti Pensionäride Ühenduste Liit pakub tänasest õigusabi
Eesti Pensionäride Ühenduste Liit võitis Justiitsministeeriumi välja kuulutatud konkursi, millega otsiti õigusabi pakkujat, kes aitaks tagada eakatele inimestele tasuta õigusabi kättesaadavuse.
Armastatud rahvakirjanik kaotas nägemise ja tõenäoliselt enam ei kirjuta
Esmaspäevases ERR-i hommikuprogrammis «Vikerhommik» teatas 85-aastane armastatud rahvakirjanik Erik Tohvri saatejuht Taavi Libele antud intervjuus, et ei saa enam kirjutada, kuna see pole halva nägemise tõttu lihtsalt füüsiliselt võimalik.
Sotsiaalkindlustusamet alustas eakate hooldusteenuste infokampaaniaga
Sotsiaalkindlustusamet alustas esmaspäeval hooldusteenuste kvaliteeti ja inimeste õigusi tutvustava teavituskampaaniaga, mille eesmärgiks on informeerida Eesti inimesi nende õigustest hooldusteenuste saamisel.
Grete Gross: kuidas jääb tsirkuseartist pensionile?
Grete Gross ja Lizeth Wolk Big Wolf Company’st teevad midagi tavatut – elustavad traditsioonilise tsirkuse lugu kehastudes kaheks vanaprouaks, Martaks ja Helmiks, nostalgilises etendus-rännakus estraadikunsti kuldaega. Mida on lugejal õppida tsirkuselt ning noortel artistidel erudeeritud staaride...
Õie Jõgiste: kuidas mõjutavad vananemisega seotud stereotüübid töötajate leidmist
See, et vanemaealiste osakaal Eestis suureneb ja tööealiste osakaal väheneb, on fakt. Tööandjad kurdavad juba praegu tööjõu puuduse üle ja otsivad erinevaid võimalusi selle leevendamiseks. Kui töökätest on puudus, võib eeldada, et kõik inimesed, kes tahavad tööd teha, võetakse avasüli vastu. Kahj...
Eakate festival toimub ka sel sügisel
Vanemaealiste poolt hinnatud festival leiab taas aset sellel sügisel. Aasta aastalt üha enam populaarsust kogunud «60+ festival» toimub 5.-6.oktoobrini Tallinnas Salme Kultuurikeskuses.