Uuring: pikaealisust soodustavate faktorite pingerida troonib ootamatu tingimus
Mis on suremisriski enim vähendav faktor? Brigham Youngi Ülikooli uurija Julianne Holt-Lunstad viis kümnete tuhandete keskealiste inimeste seas läbi üllatavate tulemustega uuringu.
Tänapäeva inimesed kannatavad söömishirmutamise all
Sooviksime, et inimesed ei peaks kannatama söömishirmutamise tõttu. Olukord on juba selline, et söömisega hirmutatakse lausa aasta ringi.
Levinud kaebus, mida neuroloogid eakatelt selja- ja peavalu kõrval kuulevad
Tasakaaluhäired vaevavad paljusid kuldsesse ikka jõudnud inimesi ning on üks peamisi kaebusi, mida neuroloogi vastuvõtul selja- ja peavalu kõrval kuulda võib.
Mida tuleks hommikusöögiks süüa?
Olen tähele pannud, et väärikas eas inimestele on väga erinevalt und antud. Mõned meist on ärkvel ja tegusad juba väga varastel hommikutundidel, teistel jätkub und hommikul kaheksa-üheksani välja.
Odavat labidat ja reha ei tasu osta
Igas majapidamises on rohkem või vähem tööriistu, mida vajadusel uuendatakse. Kes eelistab samasuguseid asju nagu noorpõlves, kes leiab poest mugavama.
Kuidas muutuvas maailmas paremini toime tulla?
Milliseid nõudeid elu meile esitab? Tahame seda või mitte, kuid tuleb kohaneda sellega, mis meid parajasti ümbritseb.
Söömishirm, tasakaaluhäired ja lumelabidas
Kunagi oli aeg, kui praegused seeniorid olid need, kes elu suurel määral ise kujundasid ja ümberringi olevad asjad ise lõid. Elu liigub omasoodu, meid järele ei oota ja kord ühes, kord teises valdkonnas seisame silmitsi uuenduste ja lahendustega, mis ei ole enam meie loodud.
94-aastane McDonald'si teenindaja ei plaani veel tööst loobuda
Loraine Maurer jäi 1973. aastal koos abikaasaga pensionile. Selle asemel, et kodune olla, läks naine aga hoopis McDonald’si kiirtoidurestorani tööle.
Meestearst selgitab: kas eluea pikenemisega pikeneb ka aktiivse seksuaalsuse periood?
Doktor Paul Korrovitsi sõnul pikeneb töö- ja eluea pikenemisega ka aktiivse seksuaalsuse periood. Eestis seda lähemalt uuritud ei ole, küll aga näiteks Soomes.
Eesti vanureid kimbutav reieluukaela murd võtab liiga sageli ka elu
Mikk Jürissoni doktoritöö näitas, et reieluukaela murdudega kaasneb oluline elukvaliteedi langus ja liigsuremus, vahendab ERR Novaator.
Kirjastaja otsib vanaemade nippe ja retsepte
Rakverest pärit kirjastaja Pamela Maran kogub üle Eesti saja vanaema tarkusi ja nõuandeid, et neist kokku panna põhjalik raamat, kirjutab Meie Maa.
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja hinnangul võib pensionireform mõjuda negatiivselt
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ei toeta pensionireformi ettepanekut, mille kohaselt oleks tulevikus esimesest sambast tulev pension inimestel võrdne, sest see võib potentsiaalset suurenda ümbrikupalkade maksmist.
Pansioni juhid said süüdistuse hoolealuse ohtu asetamises
Viru maakohtus algas kolmapäeval kinniste uste taga protsess Pandivere Pansioni kahe juhi üle, kellel lasub süüdistus hoolealuse ohtu asetamises.
Priit Neilinn: mis saab siis, kui kurjus ketist lahti päästa
Jõulude ajal vaatasin jälle kord oma vanast muusikalisest lemmikust T.Rexist   kunagi ammu tehtud muusikafilmi «Born to Boogie». Nagu ikka tõusis kurku klomp ja hinge haaras magus ängistus. Siis aga hakkasin enesele märkamatult osutama tähelepanu hoopis millelegi muule, mida ma varem polnud tähel...
Proteese hüvitatakse sellest aastast ainult lepinguga arstide juures
Haigekassa ja hambaarstide liidu kokkuleppel ei kehtestatud uuest aastast planeeritud ühtset üle-eestilist proteesiteenuste hinnakirja, vaid iga hambaarst osutab proteesiteenuseid oma hinnakirja alusel.
Tartu Seeniormehed on aktiivsed ka jaanuaris
Tartu Seeniormeeste klubi 20. detsembri üldkogul olid külalisteks Tartu abilinnapea Tiia Teppan ja Toila Spa esindajad Kärt, Maiga ja Juta. Üldkogul võeti klubi liikmeks Kalev Kutsar ja mälestati minutilise leinaseisakuga viimase kuu jooksul lahkunuid - 77aastane Madis Nemvaldts, 88aastane Richar...
Valjult lugemine turgutab mälu
Soovid lugedes midagi konkreetset meelde jätta? Proovi seda valjult lugeda. Vastne uuring väidab, et see suurendab oluliselt šansse, et soovitud informatsioon ka meelde jääb.
Uuel aastal uute määrustega: enne aasta lõppu tuleb invadokumendid üle kontrollida
Pühadesaginas abivajajad peaksid kindlasti kontrollima soodustingimustel abivahendite ostmiseks või üürimiseks vajalike dokumentide kehtivust. Uuenenud dokumentidest tuleb teavitada ka abivahendiettevõtet, teatab abivahendikeskus Invaru.